آشپزی گیاهی


خورش کرفس بدون گوشت

خورش کرفس بدون گوشت

خورش کرفس یک غذای سنتی و اصیل ایرانی است. این خورش خوشمزه و پر خاصیت یک وعده جذاب، سالم و بدون گوشت است برای مهمانی‌ها و یا یک وعده جذاب غذایی. این غذا مناسب گیاهخواران، کسانی که به پروتئین حیوانی حساسیت دارند و یا به هر دلیلی مانند کلسترل بالا نباید از گوشت استفاده کنند، رژیم‌های سلامت محور و ... مناسب است . برای تهیه این غذا با ما همراه باشید.

لوبیا پلو بدون گوشت

لوبیا پلو بدون گوشت

تا بحال شده بخواید یه غذای بدون گوشت درست کنید یا وقتی یه مهمان گیاه خوار دارید و نمیدونید چه غذایی باید درست کنید؟ اینجا دستور پخت لوبیا پلو بدون گوشت یا با گوشت گیاهی رو براتون آماده کردم که یه غذای سالم و بدون کلسترول درست کنید و ازش لذت ببرید.

کشک بادمجان با کشک گیاهی

کشک بادمجان با کشک گیاهی

کشک و بادمجان یکی از غذاهای اصیل و قدیمی ایرانی است که به عنوان یک غذای حاضری بسیار خوشمزه شناخته می‌شود. این غذای خوشمزه از بادمجان، کشک، پیاز و سیر تهیه می‌شود و به همراه نان سرو می‌شود. خواستگاه اصلی کشک بادمجون در اصفهان و زنجان گفته شده است.

قرمه سبزی گیاهی

قرمه سبزی گیاهی

قورمه سبزی برای ما ایرانیان یه غذای ملی و تاریخی محصوب می‌شود که دارای قدمتی بین 2500 سال الی 4000 ساله می‌باشد که از قدیم بین ما ایرانیان محبوبیت خاصی داشته که امروزه یکی از غذاهای جدا نشدنی از سفره ما ایرانی‌ها است. طی تحقیقاتی که توسط محققان این حوضه صورت گرفته، نشان داد که نوع سبزیجات بکار رفته در خورشت قورمه سبزی و با در نظر گرفتن این که این خورشت در کنار برنج خورده می‌شود نشان میده که این غذا مبدا اصلی این غذا شهرهای شمالی ایران عزیزمون می‌باشد.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...