مطالب


افراد مشهور گیاه‌خوار

افراد مشهور گیاه‌خوار

خیلی از افراد فکر می‌کنند که گیاه‌خواری یک سبک غذایی جدید است، درصورتی‌که در طول تاریخ اشخاص سرشناسی گیاه‌خوار بوده‌اند. این افراد مسیری پر از صلح و آرامش برای زندگی خود و دیگر موجودات برگزیدند و به‌سلامت و صلح اهمیت می‌دادند.
لوبیا پلو بدون گوشت

لوبیا پلو بدون گوشت

تا بحال شده بخواید یه غذای بدون گوشت درست کنید یا وقتی یه مهمان گیاه خوار دارید و نمیدونید چه غذایی باید درست کنید؟ اینجا دستور پخت لوبیا پلو بدون گوشت یا با گوشت گیاهی رو براتون آماده کردم که یه غذای سالم و بدون کلسترول درست کنید و ازش لذت ببرید.
تاثیر گیاه خواری بر محیط زیست

تاثیر گیاه خواری بر محیط زیست

گیاه‌خواری یک الگوی زندگی فاخر و موثر در حفظ محیط زیست است. این الگو اثرات مثبت فراوانی را در دل سلسله مراتب اکوسیستم‌ها به وجود می‌آورد. در این راستا به برخی از تأثیرات برجسته آن در ادامه اشاره می‌کنیم.
تفاوت گوشت گیاهی با گوشت حیوانی و انواع گوشت گیاهی

تفاوت گوشت گیاهی با گوشت حیوانی و انواع گوشت گیاهی

در این مطلب به معرفی و بررسی گوشت‌های گیاهی مختلف و اطلاعات غذایی مرتبط با آنها می‌پردازیم. انواع مختلف گوشت‌های گیاهی از جمله سویا، نخود، لوبیا، کینوا، عدس، قارچ و گندم از نظر ترکیبات غذایی، مزایا و کاربردهای مختلفی دارند.
تاثیر گوشت بر محیط زیست: راهکارهای جایگزینی با گوشت‌های گیاهی و وگان

تاثیر گوشت بر محیط زیست: راهکارهای جایگزینی با گوشت‌های گیاهی و وگان

تأثیرات ناخواسته تولید گوشت بر محیط زیست نکته‌ای جدی است که باید به آن توجه شود. در این مقاله، به بررسی اثرات منفی تولید گوشت بر محیط زیست می‌پردازیم و اهمیت جستجو برای گزینه‌های پایدار و کم مصرف محیطی را مورد بحث قرار می‌دهیم.
نکات مهم در پیروی از سبک زندگی وگان:

نکات مهم در پیروی از سبک زندگی وگان:

جنبش وگانیسم به سرعت در حال گسترش است و به عنوان یک الگوی زندگی پایدار و اخلاقی در برخی از جوامع شناخته می‌شود. افراد در جستجوی راه‌هایی برای بهبود سلامتی شخصی، کاهش آثار منفی بر محیط زیست، و حمایت از حقوق حیوانات، به سمت وگانیسم حرکت می‌کنند. در این راستا، شرکت‌ها و فروشگاه&zwnj...
تأثیر گیاهخواری بر سلامتی انسان

تأثیر گیاهخواری بر سلامتی انسان

 این مقاله باهدف بررسی اثرات متعدد گیاهخواری بر سلامت، از جمله اثرات مثبت بر سلامت قلبی، کنترل وزن، قوام گوارش، و مقاومت به بیماری‌ها، به بررسی عمیق و جامع این الگوی غذایی می‌پردازد. همچنین، این مقاله سعی در روشن‌کردن مسائل مرتبط با گیاهخواری از جمله نقدها و مزایا، به‌منظور...
بریدن دم اسب

بریدن دم اسب

احتمالا اسب‌هایی را دیده باشید که دم بسیار کوتاهی دارند. به طور طبیعی و نرمال اسب‌ها دم بلند و زیبایی دارند. اما بعضی افراد در مزارع دم اسب‌ها را کوتاه و در اصل قطع می‌کنند که متاسفانه انتهای استخوان ستون فقرات این حیوان می‌باشد.که این عمل یک جنبه‌ی تزئینی دارد و یک جنب...
الاغ‌های باهوش

الاغ‌های باهوش

خر، الاغ یا دراز گوش، حیوانی اهلی است که حدود پنج هزار سال پیش در بین‌النهرین یا مصر توسط انسان اهلی شد. انسان‌ها از این حیوان برای بارکشی استفاده می‌کنند زیرا با اینکه کند رو تر از اسب‌ها هستند اما گام‌های استواری دارند و در سیر مسیرهای دشوار توانایی خاصی دارند.
حیوانات در مد و فشن

حیوانات در مد و فشن

انسان‌ها تقریبا در تمام طول تاریخ، از حیوانات به روش‌های مختلف برای لباس استفاده کرده‌اند که بعضی از این مواد اولیه هنوز مورد استفاده قرار میگیرند و رایج هستند مانند چرم، پشم، خز و ابریشم. بعضی از این مواد  مانند کشمیر و خز به علت کمیاب یودن و یا گران بودن فقط در وسایل لوکس به کا...