نمک صورتی - سیسوتی

360 گرمی - آسیاب‌دار

از {{model.count}}

101,000 تومان


محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

نمک صورتی هیمالیا یک نمک صورتی رنگ است که از معدن نمک خهورا (خیرا) در نزدیکی هیمالیا در پاکستان استخراج می‌شود. معدن نمک خهورا یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین معادن نمک در جهان است. عده‌ای بر این باورند که نمک صورتی هیمالیا برداشته شده از این معدن، میلیون‌ها سال پیش از تبخیر توده‌های آبی قدیمی تشکیل شده است. این نمک به صورت دستی استخراج می‌شود و کمترین فرایند فرآوری در آن رخ می‌دهد تا محصولی تصفیه نشده به دست آید که فاقد مواد افزودنی و بسیار طبیعی‌تر از نمک خوراکی است. نمک صورتی هیمالیا مانند نمک خوراکی عمدتاً از سدیم کلرید تشکیل شده است. با این حال، فرآیند برداشت طبیعی به نمک هیمالیا این اجازه را می‌دهد تا دارای بسیاری از مواد معدنی کمیابی باشد که در نمک معمولی یافت نمی‌شوند. برخی افراد معتقدند که نمک هیمالیا حاوی 84 ماده معدنی مختلف و عناصر کمیاب است. در واقع، وجود مواد معدنی به ویژه آهن، موجب رنگ صورتی این نمک شده است.

  • مواد معدنی موجود در نمک هیمالیا می‌تواند به سم زدایی بدن کمک کند. نمک هیمالیا حاوی بیش از 80 ماده معدنی و عناصری از جمله پتاسیم، آهن و کلسیم است. همه این مواد معدنی به فرآیند سم زدایی طبیعی بدن ما کمک می‌کنند و باعث حذف باکتری‌ها می‌شوند.
  • نمک هیمالیا سدیم کمتری نسبت به نمک خوراکی فرآوری شده دارد و موجب کاهش فشارخون می‌شود. نمک خوراکی فرآوری شده نسبت به نمک هیمالیا دارای مواد معدنی کمتر و سدیم بیشتری است. وقتی به جای نمک خوراکی از نمک هیمالیا استفاده می‌کنیم، بدن ما به راحتی آن را تجزیه می‌کند، زیرا در مقایسه با مصرف نمک خوراکی، آب کمتری برای دفع سدیم اضافی نیاز دارد.
  • علاوه براین، نمک هیمالیا به طور طبیعی سرشار از ید است که شرکت‌های غذایی پس از فرآوری آن را به صورت مصنوعی به نمک خوراکی اضافه می‌کنند. ید طبیعی موجود در نمک هیمالیا برای کمک به بدن در ایجاد تعادل الکترولیت، جذب مواد مغذی در روده و کاهش فشارخون بسیار موثر است.
  • برخلاف آنچه اکثر مردم باور دارند، نمک هیمالیایی می‌تواند به حفظ رطوبت بدن کمک کند. 
  • نمک هیمالیایی هضم غذا را نیز بهبود می‌بخشد. 
  • نمک هیمالیایی غنی از مواد معدنی به تعادل سطحPH بدن ما کمک می‌کند. وقتی سطح PH ما متعادل باشد، بدن ما ایمنی بهتری دارد و بهتر می‌تواند غذا را تجزیه و هضم کند.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...